Zorba kocaya 2.5 yıl hapis!
21 / 10 / 2011 14:34 | Görüntülenme : 101

Zorba kocaya 2.5 yıl hapis!

Samsun'da 15 yıllık eşini dövüp, başından aşağıya kaynar su dökerek zorla bileziklerini aldığı iddiasıyla tutuksuz yargılanan 37 yaşındaki M.K., 2.5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Sanık savunmasında, "Borcum vardı. Bilezikleri istedim vermedi. Kendisini dövmedim. Sadece bir tokat attım" dedi.Duruşmaya katılan 39 yaşındaki S.K. ise, "6 aylık hamileydim. Kafamı duvarlara vurdu. Başıma kaynar su döktü. 2 bileziğimi kolumdan zorla aldı. Başka bir kadın var. Parayı da ona gönderdi" diye ifade verdi, ancak eşinden şikayetçi olmadığını söyledi.İlkadım İlçesi'nde geçen şubat ayında meydana gelen olayda, inşaatlarda çalışan M.K., 15 yıllık eşi ve üçüncü çocuğuna hamile S.K.'dan kolunda bulunan iki bileziğini istedi. Yaşlı bir komşusuna bakarak para kazanan genç kadın, bileziklerini vermek istemedi. İddiaya göre M.K. bunun üzerine eşini tekme tokat dövmeye başladı. Ardından kafasını duvara vurdu ve caydanlıktaki kaynar suyu üzerine döktü. Kendisinden geçen eşinin kolundan 2 bileziği zorla alıp evden çıkıp gitti.17 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİS.K. polise giderek eşinden şikayetçi oldu. Gözaltına alınan ve çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmasına karar verilen M.K. hakkında 'darp ve gasp' suçlarından 17 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Samsun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde son kez hakim karşısına çıkan sanık, suçlamaları kabul etmeyerek, "500 TL borcum vardı. Ödeyemeyince kendisinden bileziklerini istedim. Vermek istemeyince bir tokat attım. Daha sonra da bileziklerini kolundan çıkarıp aldım" diyerek beraatini istedi.

 


'KENDİSİ EŞİMDİR, ŞİKAYETİMDEN VAZGEÇİYORUM'Duruşmaya katılan genç kadın ise ifade değiştirirek eşinden şikayetçi olmadığını söyledi. Bir önceki celsede eşinin kendisini zorla dövdüğünü ve bileziklerini başka bir kadınla yediğini söyleyen S.K., "6 aylık hamileydim. Yaşlı komşuma bakıp kazandığım paradan biriktirerek aldığım bileziklerimi istedi. Vermeyince kafamı duvara vurdu. Daha sonra sobanın üzerindeki demlikte bulunan kaynar suyu kafamdan aşağıya döktü. Ben acı içinde kıvranırken kolumdan 2 bilezeğimi alıp gitti. Ancak kendisi eşimdir, bu olaydan sonra barıştık. Şikayetimden vazgeçiyorum" dedi.Mahkeme, M.K.'yi zorla eşinin bileziklerini almak suçundan 2.5 yıl hapis cezasına çarptırırken, 'darp etmek' suçundan ise eşi şikayetçi olmadığını için beraat etti.


kadına şiddet zorba hapis
Göster