Tecavüzcüye 11 yıl 8 ay hapis
09 / 12 / 2011 19:45 | Görüntülenme : 102

Tecavüzcüye 11 yıl 8 ay hapis

SAMSUN'da olay tarihinde 16 yaşında olan K.C.K. , internetten tanışıp arkadaş olduğu 17 yaşındaki D.T. adlı kızı evine götürüp cinsel ilişkiye girmek istedi. 

Tecavüze uğrayacağını düşünen genç kız, elini ısırıp kurtulduğu şüpheliyi bıçakla yaraladı. Genç kız yaralama suçundan, K.C.K. da cinsel istismar suçundan gözaltına alındı. D.T. hakkında cumhuriyet savcısı takipsizlik kararı verirken, tutuksuz yargılanan K.C.K, 11 yıl 8 ay hapis cezasına mahkum oldu.

İlkadım İlçesi'nde geçen yıl Temmuz ayında meydana gelen olayda, K.C.K. iddialara göre üç gün önce bir sosyal paylaşım sitesinden tanıştığı D.T. ile görüşmeye başladı. Bir kaç gün sonra buluşan gençler bir süre dolaştıktan sonra K.C.K.'nın evine gitti. Anne ve babası evde olmayan K.C.K, konuşurken genç kızı öpmeye başladı. Ancak D.T., sanığı uyararak kendisine dokunmamasını istedi. Genç kızın uyarılarını dikkate almayan K.C.K., D.T.'yi yere yatırıp tacizlerine devam etti. Bunun üzerine D.T., sanığın elini ısırıp K.C.K.'nın elinden kurtulmayı başardıktan sonra mutfaktan aldığı meyve bıçağıyla da sırtından yaraladı. Daha sonrada evden kaçtı. Tedavi olmak için hastaneye giden K.C.K polise kız arkadaşının kendisinin bıçakladığını söyledi. Gözaltına alınan genç kız ise, K.C.K.'nın kendisine tecavüz etmek istediğini ve elinden kurtulmak için onu yaraladığını kabul etti. Bunun üzerine her iki genç de gözaltına alındı.

D.T. hakkında cumhuriyet savcısı yaralama suçundan takipsizlik kararı verirken, K.C.K hakkında cinsel istismar suçundan 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması için 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. K.C.K'nın kendisine saldırdığını ileri süren D.T., "İstemediğim halde benimle ilişkiye girmeye çalıştı. Elinden kurtulmak için bıçağı öylesine salladım" diye konuştu. 

Daha öceki savunmalarını tekrar eden K.C.K. ise, genç kız ile gönül ilişkileri olduğunu belirterek, "Konuşurken birden sinirlendi. Ortada beni bıçaklayacak hiç bir şey yoktu. Kendisini cinsel ilişkiye girmesi için zorlamadım. Ve ona saldırmadım. Bana iftira atıyor" diye konuştu.

Mahkeme olay nedeniyle genç kızın ruh sağlığının bozulduğunu belirterek K.C.K'ya, cinsel istismar ve hürriyetten yoksun bırakma suçlarından 11 yıl 8 ay hapis cezası verdi.


tecavüz bıçaklama hapis
Göster