"Bana yapılanlar çok ağrıma gitti"
08 / 12 / 2013 11:23 | Görüntülenme : 105

"Bana yapılanlar çok ağrıma gitti"

Komutanlarının baskısı yüzünden intihar ettiği iddia edilen Teğmen Mustafa Can'ın cebinden 7 peçete, dolabından da iki sayfa halinde intihar notları çıktı.

Genç teğmen notlarında ailesi, arkadaşları ve komutanına mesajlar veriyor. Teğmen Can, komutanlarına “Bana yapılanlar çok ağırıma gitti” diyor.

İLK MEKTUP SOL CEBİNDEN ÇIKTI

Teğmen Mustafa Can’ın 2010 yılında arkadaşının silahıyla intiharının ardından askeri savcı özel hayata müdahale ettikleri gerekçesiyle 4 komutanına dava açtı. İddianameye konulan notlara göre, Teğmen Can’ın sol cebinden çıkan peçete parçaları üzerinde, “komutanım ben hep size saygı duydum. Keşke bu iyi niyetimi kullanmasaydınız. Ben sadece yardım etmek istedim... Ercan kardeşim bugün ve dün çok seni arayıp dertleşmek istedim. Sen hep benim yanımdaydın” yazıyor. Teğmen Can’ın odasındaki dolabında bulunan iki sayfalık el yazılı notlarda ise şu mesajlar yazılı:

AİLEYE

TAKATİM KALMADI

“Hiçbir şeyden siz sorumlu değilsiniz. Ben kendim bir hata yaptım ve yapılan muameleyi kaldıracak gücüm ve takatim kalmadı. Sizlerin hep benim iyiliğimi düşünerek hareket ettiğinizin farkındayım ve biliyorum. Bugüne kadar hiç söylemesem de sizleri çok seviyorum. Hakkınızı ne olur bana helal edin.”

LEVENT PAŞA’YA

HEP İYİ NİYETLE YAKLAŞTIM

komutanım ben size hep iyi niyet ve saygıyla yaklaştım. Tüm bunlardan belki haberiniz yok. Belki siz de iyi niyetle yaklaştınız, ama bana yapılanlar ve sonuçları çok ağrıma gitti. Bu duruma dayanamıyorum. “

EV ARKADAŞI ERCAN’A

EN GÜZEL ZAMAN E...’YLEYDİ

“Kardeşim dünden beri seninle konuşup dertleşmek çok istedim. Sen benim düştüğüm durumu biliyorsun. İyi niyetim sonunda bu durumlara düştüğümü bil. Hakkını helal et. E..’i görürsen onunla benim aramdaki durumdan kaynaklanmadığını, onu çok sevdiğimi anlat. Biliyorum şu anda E... ile olan ilişkimize gülüyorsun ama bu imkansızlığın hiçbir zaman umurumda olmadığını anlat. Hayatımın en güzel ve kısa zamanını ben onunla yaşadım.”

DEVRE ARKADAŞINA

KİMSENİN GÜNAHI YOK

“Kardeşim seni çok seviyorum ve bugünlerde senin daha da bir ihtiyacını duyuyorum. Abin’e, Özdek’e hepsinin birer kardeşim olduğunu söyle. Benim hayallerimin içinde hep sizler vardınız. Hakkını helal et. Ben yaptığım bu hatayı belki de en kolay ve onursuz yolla telafi ediyorum. Bilinmeli ki bu olaydan kimsenin suçu günahı yoktur. Ben bir anlık gaflet ve düşüncesizlikle bu durumlara düştüm. Yapılan muamele ve içine düşürüldüğüm durum çok ağrıma gidiyor. Hayatıma kendine olan saygıyı kaybettiğim için son veriyorum.”

Notlar beni doğruluyor

Can’ın aralarında aşk ilişkisi yüzünden intihar ettiği yönünde haberler çıkan Fulya Ersöz, “Notlarında ben yokum, başkası var. Bu her şeyi açıklıyor” dedi. Teğmen Can’ın tek çocukları olduğunu belirten baba Dilaver Can da oğlunun “Görev yerim değişti, telefonumu kaybettim” dediğini söyledi ve ekledi: “Meğer telefonuna bile el konulmuş.”

HÜRRİYET


komutan Teğmen Mustafa Can asker
Göster