84 yaşındaki kadına bunu yaptılar
03 / 12 / 2013 10:30 | Görüntülenme : 117

84 yaşındaki kadına bunu yaptılar

Adana'da yoğurt almak bahanesiyle 84 yaşındaki kadının evine girip boğazına bıçak dayayıp darp ederek 50 yıldır taktığı iki yüzüğünü çalan zanlı polis tarafından aynı gün yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, olay, merkez Seyhan ilçesine bağlı Sarıyakup Mahallesi'nde 30 Kasım 2013 günü akşam saat 17:00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre,Ramazan Ö. (34), yoğurt satarak geçimini sağlayan ve tek başına yaşayan 84 yaşındaki Müslime İnce'yi daha önceden takip etti. İş arama bahanesiyle kadının evine de gelip iş olup olmadığını sordu. Cumartesi akşamı ise kapıyı çalıp yoğurt olup olmadığını sordu bu arada içeri girip kimsenin olmadığını görünce kapıyı kapatarak kadını yere yatırıp boğazına bıçak dayadı. Yaşlı kadın direnince kafasını iki kez yere vuran şahıs, yaşlı kadının 50 yıldır taktığı 2 altın yüzüğünü alıp kaçtı. Kadın şahsın kaçmasıyla hemen "soyguncu var" diye dışarı bağırarak çıktı. Bunun üzerine komşuları polise haber verdi. Olay yerine gelen polis şahsın eşkalini alarak hemen araştırmaya başladı.

Bu arada başından darp edilen yaşlı kadın hastaneye kaldırıldı. Polis kısa sürede gaspı gerçekleştiren zanlının Ramazan Ö. isimli şahıs olduğunu belirledi. Polisin yakalamak için çalışma başlattığı hırsızın çaldığı yüzükleri bir kuyumcuya verdiği, kuyumcunun da eritmesi için altıncılara verdiği belirlendi. Polis ise Ramazan Ö.'nün gittiği kuyumcuyu tespit etti gitti ancak kuyumcu zanlının kız kardeşiyle geldiğini bu nedenle şüphelenmeyip aldıklarını ve eritmeye gönderdiklerini söyledi.Bu arada polis zanlının evine baskın düzenleyerek yakaladı. Gözaltına alınan şahıs işsiz olduğu için gasp yaptığını kuyumcuya da ablasıyla giderek ona altınları bozdurttuğunu söylediği öğrenildi. Zanlı sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Adana darp
Göster