Nano teknolojik cep telefonları

01 Kasım 2012, Perşembe 12:15 - Toplam Okunma :

Son dönemlerde sıkça duyduğumuz teknoloji terimlerinden biridir, Nano Teknolojisi. Çoğumuz merak ediyoruz. Nedir bu teknoloji? Merak ediyoruz, ancak teknolojinin hızına yetişemediğimiz için, gerekli araştırmayı yapmıyoruz.


Nano kelimesi yunanca bir kelimedir. “Küçük”, daha net bir ifadeyle, “cüce” anlamını vermektedir. Genel tanımı ile Nano Teknoloji, Küçük yapısal maddelerin araştırılması ve üretilmesi olarak tanımlanabilir. Daha net açıklamak gerekirse, Atomlara ayrılmış malzemenin, küçük boyutlardaki özel görünümleridir. Bu görünümleri kullanarak, bilim adamları tarafından yeni ürünler meydana getirilmektedir.

Günümüzde, uzmanlar tarafından, Nano Teknoloji alanında pek çok çalışmalar yapılabilmektedir. Özellikle, Nano Teknolojik telefonlar, Nano Teknoloji alanında atılan ve adını fazlaca duyuracak gibi görünen, ilk teknolojik tasarımlardır. Pek çok GSM operatörü, günden güne değişen teknolojik gelişmeler ışığında kendilerini yenileyerek, Nano Teknoloji alanında fark yaratmak için birbirleri ile yarışmaktadırlar.
Nano Teknolojik telefonlar konusunda şimdiden meraklanmaya başlayan pek çok insan var.

Bahsi geçen bu meşhur telefonların, özellikle diz üstü bilgisayarların kullanımını bile gerileteceği konusunda pek çok varsayım var. Nano Teknolojik telefonlar, sadece telefon işlevi değil, pek çok farklı işleve sahip, katlanabilir, şeffaf tasarımlı, ince ve devrim niteliği taşıyabilecek pek çok olağanüstü özelliğe sahip. Ekran ayarları, ışığı, tasarımı ile bir teknoloji harikası olan Nano Teknolojik telefonlar, enerjisini ışıktan alıyor ve bu sayede, aktif enerji kullanımını gözle görülür derecede azaltıyor.

Teknolojinin, son dönemlerde yapmış olduğu bu ilerlemeler, yeni bir devrim diyebileceğimiz, Nano Teknolojik telefonların ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Okuyucu Yorumları
Benzer Haberler
iPhone'dan ücretsiz uygulama iPhone'dan ücretsiz uygulama Apple’ın yılbaşına doğru seçtiği uygulamaları ücretsiz olarak sunduğu özel bir kampanya başlıyor. Buna göre 12 gün boyunca kullanıcılar ücretli bir uygulamayı bedava indirebilecek. 

24 ayar altın HTC One görücüye çıktı 24 ayar altın HTC One görücüye çıktı HTC'nin sınırlı sayıda üreteceği ve şu an sadece ABD'ye nakliyatı yapılan 24 ayar altın kaplama telefonu One, yüzünü gösterdi.

"Düz ekrandan sıkıldık" "Düz ekrandan sıkıldık" Esnek ekranlı ilk akıllı telefonu kısa bir süre önce sunan LG, 2018 yılında akıllı telefonların yüzde 40’ının bükülebilen ekrana sahip olacağı tahmininde bulundu. LG mobil ürün planlama birimi başkanı Dr. Ramchan Woo, Flex telefonu için 3 yıl çalıştıklarını belirtirken, “Düz ekranlardan sıkıldık” ifadesini kullandı.

Ucuz Galaxy Note 3mü geliyor Ucuz Galaxy Note 3mü geliyor Galaxy Note 3′ün ayrı, daha ucuz bir modelinin olacağı iddiaları cebin tanıtılmasıyla suya düşmüştü. Ancak Sammobile, böyle bir modelin varlığını Samsung’daki bağlantısı yoluyla “doğruladığını” iddia etti.

Candy Crush rakiplerine fark attı Candy Crush rakiplerine fark attı Akıllı telefonların vazgeçilmez oyunu Candy Crush Saga, 500 milyon barajını geride bıraktı.

Uzayın son yolcusu! Uzayın son yolcusu! Arjantin, iklim koşullarını izlemek üzere uzaya nano-uydu fırlattı.

Bugün En Çok Okunan Haberler
Göster