Kutulardan çıkan para 10 milyonu aştı
19 / 12 / 2013 13:38 | Görüntülenme : 206

Kutulardan çıkan para 10 milyonu aştı

Türkiye'yi sarsan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda baskınlarda ele geçirilen para miktarının 10 milyon TL'yi aştığı belirtiliyor.

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında Halk Bankası'nın değil müdürüyle ilgili iddiaların soruşturulduğu öğrenildi. Yolsuzluk ve rüşvet iddiaları ve 17 Aralık Operasyonu kapsamında yeni bilgiler ortaya çıkıyor.

HALK BANKASI DEĞİL, MÜDÜRÜ SORUŞTURULUYOR Adliye ve polis kaynaklarından sızan bilgilere göre adli soruşturmanın konusu kurumsal olarak Halk Bankası değil Genel Müdürü Süleyman Aslan. Aslan'la ilgili olarak rüşvet iddialarının soruşturulduğu belirtiliyor.

"10 MİLYON'UN ÜZERİNDE PARA ELE GEÇİRİLDİ" 


Operasyonlarda şu ana kadar ele geçen nakit miktarın 10 milyon lirayı geçtiği ifade edildi. İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'in evinde çıkan paranın 1.5 milyon Lira olduğu belirtildi. Halk Bankası Genel Müdürü'nün evinde ise 4,5 Milyon Dolar ele geçirildiği belirtilirken, anıtlarla ilgili dosyada bir şüpheliden 90 bin lira ele geçirildiği, bununla birlikte paranın kimlere verileceğiyle ilgili listenin de elde edildiği ileri sürüldü. Aralarında Bakan çocuklarının da bulunduğu şüphelilerin üzerilerindeki mal varlıklarına ise mahkeme kararıyla el konulduğu bildirildi.


rüşvet yolsuzluk türkiye
Göster