İntihar mı cinayet mi?
27 / 11 / 2013 10:19 | Görüntülenme : 106

İntihar mı cinayet mi?

Aydın'ın Nazilli ilçesinde, nişanlısı Baki C.G. ile birlikte kaldığı otelin 4'üncü katındaki odanın balkonundan düşen üniversite öğrencisi Gamze U., yaşamını yitirdi. Baki C.G., nişanlısı Gamze U.'nun Bursa'da tecavüze uğradığını söyleyince tartıştıklarını, genç kızın balkona çıktığını ve ses duyup bakmaya gittiğinde onu aşağıda hareketsiz gördüğünü söyledi. Şüpheli bulunan ölümle ilgili Baki C.G. gözaltına alındı.

Nazilli'de, nişanlısı ile birlikte kaldığı otelin 4'üncü katındaki odanın balkonundan düşen üniversite öğrencisi hayatını kaybetti.

Adnan Menderes Üniversitesi'nde Yüksek Lisans öğrencisi olan 27 yaşındaki Gamze U. ile 5 gün önce ziyaretine gelen nişanlısı 28 yaşındaki Baki C.G. ilçe merkezindeki bir otele yerleşti.

30 METREDEN YERE ÇAKILDI

Sık sık tartıştıkları belirtilen çift, dün oteldeki odalarına çekildi. Gece yarısı Gamze U., 30 metre yükseklikteki 4'üncü katın balkonundan, park halindeki bir otomobilin üzerine düştü.

İhbar üzerine gelen acil yardım ekipleri ağır yaralanan Gamze U.'yu hastaneye götürdü. Doktorların müdahalesine karşın Gamze U. yaşamını yitirdi.

Gamze U.'nun nişanlısı Baki C.G., polis merkezine götürüldü.

Üzerinde yaklaşık 6 bin lira ile 6 cinsel uyarıcı hap bulunan Baki C.G.'nin yanı sıra bitişikteki odalarda kalanların da ifadesine başvuruldu. Savcılık, Gamze U.'nun cesedine otopsi yapılmasına karar verdi.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ İNCELENECEK

Baki C.G. ilk ifadesinde, Gamze U.'nun Bursa'da İngilizce kursu gördüğü sırada tecavüze uğradığını söyleyince tartıştıklarını, nişanlısına ait dizüstü bilgisayarı kırdığını, ardından barıştıklarını, kırılan bilgisayarın yenisini alıp birlikte bir restoranda yemek yediklerini anlattı.

Baki C.G., bir süre içki içtikten sonra otele döndüklerini, nişanlısının ayılmak için başını yıkadığını, odadan ayrılıp banyoya girdiği sırada sesi duyduğunu, balkona çıktığında nişanlısı Gamze U.'yu zeminde hareketsiz halde gördüğünü söyledi.

GÖRGÜ TANIĞI: BALKONDA BİRİ VARDI

Polis, MOBESE ile çevredeki işyerlerinin güvenlik kameraları görüntülerini incelemeye aldı. Olayın olduğu dakikalarda otelin karşısındaki binanın balkonunda bulunan 3 kişiden Mehmet D., şunları anlattı:

"Arkadaşlarımızla balkonda duruyorduk. Bir gürültü duyduk. Karşıya baktığımızda balkonda atletli biri vardı. Otelin önünde bazı kişilerin '112'yi arayın' diye bağırmalarını duyduk. Balkondaki kişi içeri girip giyindi. Ardından balkona çıkan kişi 'Yardım edin' diye bağırmaya başladı. Bu kişi tekrar odaya girdi ve odanın ışıkları kapandı. O odanın yanında kalan bir müşterinin şiddetli bir tartışma sesi duyduğuna şahit olduğunu öğrendik. Bu kişi karakolda ifade veriyor."

Gamze U.'nun nişanlısının geldiği gün bankadan kendi adına 10 bin lira kredi çektiği, kaldığı özel yurdun parası ile hem kendisinin hem de nişanlısının çeşitli bankalara olan kredi kartı borçlarını ödediği, Baki C.G.'nin üstünden çıkan yaklaşık 6 bin liranın da bu paradan kalan miktar olduğu belirlendi.

NİŞANLISI GÖZALTINA ALINDI

Polis, çevrede bulunanların, genç kız ile erkek arkadaşının olaydan kısa süre önce balkonda tartışırken gördüklerini söylemesi üzerine Baki C.G.'yi gözaltına aldı.

NTVMSNBC


öğrenci intihar tecavüz polis otel MOBESE
Göster